Telefon +48 61 830 92 70
Pełna księgowość i doradztwo podatkowe

Licencjonowani księgowi, doradcy podatkowi i analitycy finansowi zapewnią Państwu bieżące i rzetelne informacje będące wsparciem w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Pełna księgowość w Poznaniu

Licencjonowani księgowi, doradcy podatkowi i analitycy finansowi zapewnią Państwu kompleksową obsługę księgową przedsiębiorstwa, a w tym bieżące i rzetelne informacje, będące wsparciem w podejmowaniu decyzji biznesowych. Pełna księgowość w Poznaniu i okolicach oraz doradztwo podatkowe prowadzone przez zespół biura DRD z siedzibami w tym właśnie mieście (Grunwald i Piątkowo) to gwarancja prawidłowego funkcjonowania firm naszych klientów. Zachęcamy do skorzystania z usług naszych dwóch biur rachunkowych zlokalizowanych w Poznaniu, gdzie oddajemy do Państwa dyspozycji najlepszych ekspertów i zespół, który w każde zlecenie wkłada swe zaangażowanie i pasję. Obsługa pełnej księgowości w Poznaniu może być realizowana zdalnie, a także poprzez oddelegowanie specjalisty DRD do pracy w biurze obsługiwanego klienta. Obecnie współpracujemy z ponad 100 polskimi i zagranicznymi firmami.

Oferujemy obsługę pełnej księgowości w Poznaniu

Jako specjalistów wyróżnia nas przede wszystkim doświadczenie. Na rynku działamy już od kilkunastu lat, dlatego mieliśmy szansę z powodzeniem prowadzić obsługę księgową przez wiele lat i doradzać naszym klientom na każdym etapie rozwoju firmy. Umiejętnie dostosowujemy działania rachunkowe do specyfiki firm z różnych branż.

Nasza praca opiera się przede wszystkim na rzetelności i zaufaniu, co jest szczególnie istotne w przypadku prowadzenia pełnej księgowości w Poznaniu i doradztwa podatkowego. Prowadząc księgi rachunkowe przedsiębiorstwa, dostarczamy bieżących informacji o sytuacji majątkowej oraz wyniku finansowym firmy. Każdemu klientowi zapewniamy indywidualnego opiekuna, którego podstawowym zadaniem jest dobranie najbardziej efektywnych rozwiązań księgowych dopasowanych do wymagań i potrzeb. W naszym biurze księgowym korzystamy z nowoczesnych programów, które pozwalają na znaczną optymalizację pracy. 

Grunwald - pełna księgowość Poznań

Dzięki lokalizacji jednego z naszych biur w dzielnicy Grunwald w Poznaniu jesteśmy w stanie zająć się prowadzeniem pełnej księgowości dla lokalnych przedsiębiorców, którzy dzięki temu zyskują możliwość pełnego, bieżącego kontaktu z naszymi specjalistami.

Obsługa kadrowo-płacowa to drugi filar naszej działalności, zapewniający kompleksową opiekę nad firmą klienta. Przedsiębiorcy korzystający z usługi jaką jest pełna księgowość (Poznań) biura DRD i obsługi kadrowo-płacowej, cenią nas za fachowe podejście do każdego zlecenia i rzetelność. Obsługiwane przez nas przedsiębiorstwa i ich kondycja pozostają dla nas priorytetem. Zależy nam na tym, aby nasi klienci, oddając w nasze ręce obsługę księgową oraz kadrowo – płacową widzieli przede wszystkim godnych zaufania partnerów.

Dużą zaletą naszego biura rachunkowego jest także wielojęzyczność, ponieważ obsługujemy klientów (na odległość lub stacjonarnie) po angielsku, niemiecku, hiszpańsku i rosyjsku, ukraińsku, dlatego nasze usługi obejmują nie tylko rodzimy rynek gospodarczy, ale także zagranicznych inwestorów potrzebujących pełną księgowość (Poznań). Cennik za usługi jest ustalany indywidualnie z każdym klientem.

Piątkowo - pełna księgowość Poznań - cennik

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z naszych usług, doskonale wiedzą, że mogą nam zaufać. Świadczymy usługi w zakresie pełnej księgowości w naszym biurze w Poznaniu na Piątkowie od wielu lat. Zyskaliśmy zaufanie klientów głównie przez wzgląd na nasze zaangażowanie. Podejmując się prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych w przedsiębiorstwie ponosimy pełną odpowiedzialność za prawidłowość naliczonych zobowiązań podatkowych. To nasi klienci decydują, czy chcą, abyśmy opiekowali się tym obszarem ich firmy z poziomu outsourcingu, zdalnie czy na terenie ich przedsiębiorstwa. W naszych działaniach jesteśmy elastyczni i gotowi do dostosowania się do Państwa potrzeb.

W ramach usługi rachunkowości finansowej wykonujemy m.in: prowadzenie ksiąg handlowych w Poznaniu, rozliczenia oraz sprawozdawczość podatkową, sprawozdawczość, rachunkowość, aktualizację danych w Urzędzie Skarbowym i innych instytucjach budżetowych. Ponadto, sporządzamy roczne sprawozdania finansowe, obsługujemy kontrole prowadzone w Państwa firmie w czasie trwania umowy. Przede wszystkim jednak, utrzymujemy z Państwem stały kontakt, aby skutecznie realizować doradztwo podatkowe i optymalizować fiskalne rozwiązania. Pełna księgowość Poznań - cennik usług ustalamy indywidualnie.

Księgowość Poznań

Księgowy i księgowa - Poznań

W ramach naszych usług proponujemy przedsiębiorcom kompleksową pomoc w zakresie księgowości w Poznaniu. DRD Business Accounting Sp. z o.o. to biuro rachunkowe zatrudniające doświadczonych doradców podatkowych i księgowych. Poznań to miasto, na terenie którego świadczymy profesjonalne usługi w oparciu o szeroką wiedzę z wielu dziedzin, tworząc indywidualną ofertę dla każdego klienta, działającego w dowolnym miejscu w kraju. Korzystanie z profesjonalnych usług dobrej księgowej w Poznaniu to konieczna podstawa dla prowadzenia własnego biznesu w sposób bezpieczny. Błędy podatkowe w coraz trudniejszym obszarze fiskalnym doprowadzić mogą do ogromnych kłopotów, a nawet upadłości firmy. Jako profesjonaliści na co dzień prowadzący pełną księgowość w Poznaniu potrafimy skutecznie zaradzić takim problemom, jednocześnie działając na korzyść przedsiębiorcy.

Profesjonalna księgowość - Poznań

Poszukując właściwego biura prowadzącego księgowość w Poznaniu, warto postawić przede wszystkim na sprawdzone rozwiązania. Nasza pomoc z pewnością może być zaliczana do tej kategorii. Wykwalifikowani pracownicy naszego biura rachunkowego, tacy jak profesjonalni księgowi w Poznaniu, mają wysokie zdolności interpersonalne oraz odpowiednie kompetencje, aby zaoferować klientom fachową pomoc w obrębie doradztwa oraz rachunkowości finansowej oraz księgowości podatkowej.

 

Wykwalifikowana kadra i kompleksowe usługi - Księgowy Poznań

W naszym biurze każdy księgowy i każda księgowa (Poznań) to specjaliści z obszaru księgowości, doradztwa podatkowego, rachunkowości zarządczej, twardego i miękkiego HR, analizy finansowej, audytu księgowego i dotacji UE. Tak szerokie umiejętności i doświadczenie pozwalają nam zaproponować kompleksową obsługę rachunkową, która poddawana jest wewnętrznym systemom kontroli merytorycznej. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Doskonale wiemy, jak trudno znaleźć kompetentną księgową w Poznaniu. Dlatego każdego dnia dbamy o rozwój zawodowy i aktualizowanie swojej wiedzy, tak, aby zapewnić najwyższy poziom usług. Każdego klienta obsługuje profesjonalny księgowy DRD.

Opieka nad finansami każdego przedsiębiorstwa - profesjonalny księgowy, Poznań

Od prawie dwudziestu lat świadczymy usługi dla partnerów indywidualnych oraz firm, starając się sprostać wszelkim wyzwaniom i dostarczając najkorzystniejszych rozwiązań. Usługi księgowe w Poznaniu łączymy z obsługą projektów unijnych oraz doradztwem ekonomiczno-finansowym. Dzięki pomocy świadczonej przez nasze biuro, zajmujące się księgowością w Poznaniu, klient zaoszczędzi mnóstwo czasu oraz uniknie ewentualnych błędów w zakresie prawidłowo prowadzonej księgowości i rozliczeń podatkowych. Współpracę podejmujemy w dowolnym momencie w ciągu roku rozliczeniowego, zależnie od potrzeb. Dużą zaletą naszego biura rachunkowego, zajmującego się na co dzień realizowaniem wielu zadań z zakresu finansów, jest także wielojęzyczność - prowadzimy księgowość w Poznaniu dla klientów w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, a także rosyjskim i ukraińskim. Tym samym jesteśmy partnerem zarówno dla polskich podmiotów gospodarczych jak i zagranicznych inwestorów.

Fachowa księgowość - Poznań

Każdy klient, który postanowi skorzystać z pomocy, jaką oferuje nasz księgowy (Poznań), może liczyć na pełną opiekę w obszarze rachunkowości, sprawozdawczości i rozliczeń podatkowych. Znając polskie prawo i realia polskiego rynku, nasz profesjonalny księgowy jest w stanie zaproponować korzystne rozwiązania w zakresie organizacji przepływu dokumentów i danych. Prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczenia podatkowe i kompletowanie niezbędnej dokumentacji w różnych sytuacjach, z którymi muszą się mierzyć wszyscy przedsiębiorcy, pochłaniają mnóstwo czasu. Chętnie przejmiemy od Państwa te obowiązki, zapewniając najwyższej jakości obsługę i usprawniając działanie firmy. Warto skorzystać z naszych usług w jednej z dwóch lokalizacji, gdzie prowadzimy księgowość (Poznań), do których serdecznie zapraszamy.

Rachunkowość finansowa i obsługa kontroli podatkowych

W ramach usługi rachunkowości finansowej dla Klienta wykonujemy również:

 • prowadzenie ksiąg rachunkowych
 •  rozliczenia oraz sprawozdawczość podatkowa (VAT, CIT, PIT)
 •  sprawozdawczość NIP, PCC, GUS, NBP
 •  rachunkowość wg US GAAP i MSR
 •  aktualizację danych Klienta w urzędzie skarbowym i innych instytucjach budżetowych
 •  sporządzenie rocznych sprawozdań finansowych
 •  obsługę badania sprawozdania finansowego
 •  obsługę kontroli prowadzonych w czasie trwania umowy

Utrzymujemy stały kontakt z Klientem i doradzamy w zakresie optymalnych rozwiązań podatkowych. Na życzenie Klienta możemy oddelegować swojego pracownika do pracy w firmie Klienta. Kontrole podatkowe obsługiwane są przez nas i u nas!

Rachunkowość zarządcza-raportowanie

Zatrudnianie wysokiej klasy specjalistów w małych i średnich firmach często jest ekonomicznie nieuzasadnione, a potrzeba doradztwa i pomocy takich osób występuje w każdej firmie.

Korzystając z naszych usług Klient może dostosować zakres pomocy, a tym samym koszty, do aktualnych potrzeb.

Bardzo dużą wagę przykładamy do prawidłowego ­ zgodnego z potrzebami Klienta -­ wdrożenia rachunkowości zarządczej.

W wersji podstawowej proponujemy Państwu zestaw sprawozdań, które mogą być sporządzane w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim:

 • sporządzanie raportów profilowanych MPK i MPZ firmy
 • sporządzanie miesięcznego rachunku przepływów środków pieniężnych
 •  sporządzanie podstawowej analizy wskaźnikowej (wskaźniki płynności, struktury aktywów i pasywów, rentowności)
 • sporządzanie tygodniowych zestawień należności i zobowiązań wg terminów płatności (wiekowanie)

W ramach usługi rachunkowości zarządczej tworzymy również budżety częściowe i pełne firmy,
Monitorujemy i raportujemy ich realizację.

Utrzymujemy stały kontakt z Klientem i doradzamy na każdym etapie podejmowanych decyzji gospodarczych.

Sprawozdawczość i raportowanie możemy realizować również dla Klientów prowadzących księgi rachunkowe we własnym zakresie.

Bankowość elektroniczna

Niemal każde przedsiębiorstwo korzysta już z bankowości elektronicznej. Jako że korzystając z outsourcingu księgowości Klient zwykle redukuje zatrudnienie i wydaje dokumenty na zewnątrz, jesteśmy w stanie również przejąć obsługę regulowania zobowiązań - przelewów bankowych.
Wprowadzamy zlecenia zapłaty dla kontrahentów Klienta on-line, Klient natomiast samodzielnie realizuje płatności, decydując o kolejności i terminie wysłania przelewów.
Na życzenie Klienta przejmujemy też pełną odpowiedzialność za realizację zleceń - łącznie z ich wysłaniem.  

Księgowość projektów unijnych

Powodzenie realizowanego projektu unijnego zależy zarówno od trafności przedsięwzięcia biznesowego, jak i właściwe prowadzonego rozliczenia projektu.

Mając wielostronne doświadczenia – jako przygotowujący wnioski oraz jako obsługujący kontrolujących inspektorów ­- oferujemy Klientom prowadzenie ewidencji księgowej i dokumentacji projektu zapewniającej terminowe i kompletne otrzymanie wnioskowanych kwot dotacji.

Ceny transferowe

Opracowujemy niezbędną dokumentację (wymaganą przepisami) dla uzasadnienia cen stosowanych między podmiotami powiązanymi. Okazanie jej w ciągu 7 dni organom skarbowym (zgodnie z przepisami) jest nierealne, jeśli dokumentacja nie jest przygotowywana na bieżąco.
Skutki niewystarczającego uzasadnienia cen transakcji i braku takiej dokumentacji może doprowadzić do nieuznania kosztów podatkowych lub naliczenia przychodu podatkowego z tytułu świadczeń nieodpłatnych (lub odpłatnych tylko częściowo) i opodatkowania różnicy między pierwotnie wykazanym dochodem a dochodem określonym przez organy podatkowego sankcyjną stawką 50%.

Projekty w zakresie cen transferowych, wykonywane dla naszych Klientów, obejmują przede wszystkim następujące działania:

 • doradztwo w zakresie kształtowania polityki cen transferowych, ­ planowanie podatkowe i finansowe;
 • wycena transakcji między podmiotami powiązanymi, ­ weryfikowanie i ustalanie rynkowego poziomu cen transferowych;
 • analiza poziomu opłat licencyjnych;
 • wycena transferu dóbr niematerialnych i prawnych;
 • analiza usług wewnątrz grupy i struktury kosztów, stanowiących podstawę ustalania wynagrodzenia;
 • weryfikacja dokumentacji potwierdzającej otrzymywanie korzyści z tytułu usług wewnątrz grupy;
 • opracowywanie dokumentacji zgodnej z wymogami art. 9a Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych;
 • ocena dokumentacji przygotowanej przez Klienta;
 • pomoc w uzyskiwaniu oceny organów podatkowych w zakresie przyjętej metodologii kalkulacji cen transferowych ­ na podstawie art. 14a Ordynacji Podatkowej.

Utrzymujemy stały kontakt z Klientem i doradzamy w zakresie optymalnych rozwiązań podatkowych.

Nadzór księgowo-podatkowy u Klienta

Jeśli Klient zadowolony jest z pracy i organizacji swojego działu finansowego, a jedynie ma wątpliwości, czy rozliczenia podatkowe są poprawne, proponujemy stały nadzór księgowo - ­ podatkowy lub kontrolę ksiąg rachunkowo - podatkowych „na życzenie". Jest to usługa skierowana również dla małych i średnich podmiotów, w których zatrudnienie głównego księgowego wiązałoby się ze zbyt wysokimi kosztami ­ w stosunku do potrzeb i konieczności przebywania w firmie osoby o tak wysokich kwalifikacjach. Nasza usługa wypełnia tę lukę, a ponadto zapewnia Klientowi bezpieczeństwo dzięki polisie ubezpieczeniowej DRD z tytułu wykonywania usług, co w warunkach ciągle zmieniających się przepisów i wysokiego ryzyka popełnienia błędu jest dla Klienta bardzo korzystne.

W ramach nadzoru księgowo ­- podatkowego wykonujemy:

 • weryfikację ksiąg rachunkowych;
 • weryfikację lub sporządzanie bieżących deklaracji podatkowych i sprawozdań zewnętrznych;
 • udzielanie ustnych informacji i wyjaśnień z zakresu prawa bilansowego i podatkowego;
 • nadzór nad sporządzeniem rocznych sprawozdań i rozliczeń podatkowych.

Utrzymujemy stały kontakt z Klientem i doradzamy na każdym etapie podejmowanych decyzji podatkowych.

jesteśmy blisko naszych klientów
logo_w_domu logo_w_domu
logo_w_domu Z nami poczujesz się
jak w Domu
DRD - logo szare Dom Rachunkowości i Doradztwa
Realizacja b2net.pl
Copyright 2023
All rights reserved.